Datum narození: 27.10.2010

Majitel: CHS Moravia Box, Rychvald - CZ

Ve výcviku: 14.7 - 4.8.2012, prosinec 2012 -

Zkoušky: VZ (8.5.2013), chovnost - chovná povaha 5 (23.5.2013)

Závody: Zimní Kunčická tlapka - "mimáček" - 3. místo

Teinka je dcera Oliverky, mojí první "kšefťačky". Je to úplný začátečník, ale i přes to, že ji ještě nemám na intenzivním výcviku, protože na zkoušku je ještě moc mladá a nevycvičená, na těch občasných tréninzích je moc šikovná.

14.7-21.7.2012 - Zúčastnily jsme se táboru ve Zbraslavi u Brna, kde jsem Teu seznámila se základy stop, poslušností i obran. V prvních dvou oddílech je před námi spousta práce, ale u obrany Teu bude třeba jen naučit ovladatelnosti, protože má velmi silný kořistnický pud a tedy kouše dobře a moc ráda.

28.7-4.8.2012 - Zúčastnily jsme se tábora mládeže MSKS, kde jsme s Teou procvičovaly dovednosti naučené na táboře minulém. Byl vidět velký pokrok díky pravidelnému tréninku.

1.12.2012 - Viděla jsem Teu po 4 měsících, kdy s ní nikdo necvičil a bylo to něco ohromného. Nejen že trochu dospěla z té své ztřeštěnosti, ale nic z toho co jsem ji naučila nezapomněla. Poslušnost byla moc pěkná, vyzkoušela jsem s ní aport s činkou a ona do něj hned na poprvé "lítala" jako do rukávu! I v obranách byla vidět větší soustředěnost a začala jsem s ní cvičit ovladatelnost, která je jedinou překážkou v obranách.

15.12.2012 - Po dvoutýdenní pauze jsme bez jakéhokoliv tréninku si šly zazávodit na Zimní Kunčickou tlapku do kategorie Mimáček - starší. Měly jsme 3 minuty na předvedení toho co Tea umí a poté následovala obrana. Tea mě i paní chovatelce udělala velikou radost a vybojovaly jsme krásné 3.místo!

23.5.2013 - Poslední dobou dost trénujeme, vídáme se sTeuší na kratší tréninky i o intenzivních víkendech, kdy ji mám doma a dohání vše zameškané, především ve stopách. Je moc šikovná, velmi rychle se učí a už to nějak začíná vypadat v poslušnosti, v obranách se už sklidnila (ale na drivu rozhodně neubrala :D) a je schopná mě i vnímat. Paní majitelka se Teinku rozhodla už uchovnit a s ní je zvyklá na výstavy, odběhaly si tedy extreiérovou část a já jsem na ten výcvik, tak se mnou Teinka absolvovala povahovou část. Nečekala jsem jiný výsledek, než samozřejmě známku 5 a ještě si Tea zasloužila krásný uctivý posudek rozhodčího na její přepad, který byl jednoznačně nejlepší! :)